Gemmoterapie -

Praha

Tinktury z pupenů a zárodečných tkání rostlin a stromů, to je gemmoterapie. Ve své praxi využívám kvalitní tinktury od společnosti Naděje – Mgr. Jarmila Podhorná.

Bylinky jsou šetrnou cestou pro ty, kteří chtějí své zdravotní problémy řešit celostně, efektivně a bez vedlejších nežádoucích účinků a závislosti.

Pro koho je vhodná gemmoterapie?

Chronické a akutní problémy

Tinktury z bylin a pupenů jsou vhodné pro léčbu dlouhodobých problémů. 

Napomáhají k harmonizaci vnitřního prostředí těla a přispívají k obnovení zdravé funkci jednotlivých orgánů a přirozených procesů v těle.

gemmoterapie - tinktury Naděje - Mgr. Jarmila Podhorná Praha

Děti

Dětský organismus velmi dobře reaguje na bylinné tinktury. S dětmi nejčastěji řešíme podporu a tvorbu dostatečně silné imunity nebo problémy s trávením či psychikou.

Naděje Mgr. Jarmila Podhorná - gemmoterapie Praha 5

Prevence a péče o zdraví

Gemmoterapie umí pomoci i v případech akutních stavů jako je například začínající chřipka nebo nachlazení.

Nebo v případech, kdy potřebujeme podpořit a zklidnit psychiku.

Naděje Mgr. Jarmila Podhorná - gemmoterapie Praha 5

Nejznámější bylinky využívané v gemmoterapii

Šípková růže - tinktura gemmoterapie Praha

Šípková růže

Šípková růže má regulační účinky v oblasti imunitního systému. Velmi často je díky svému mírnému působení předepisována pro dětské pacienty.

Právě děti, které trpí oslabenou imunitou a jsou často nemocné mohou bez obav využít šípkové růže.

Šípková růže také umí podporovat růst a přestavbu kostí jak u mladých lidí tak u starších. Stejně jako černý rybíz stimuluje nadledviny.

Její praktické využití je široké. Do terapie ji můžeme zařadit při pohybových problémech (i poruchy růstu u dětí) nebo u odvápnění kostí.

Opakující se rýmy nebo alergie a astma, opakující se záněty středního ucha. Nebo je vhodná pro stavy vyčerpání po prodělané nemoci.

Má přesah i do oběhového systému a zažívacího traktu nebo nervové soustavy, kde pomáhá řešit migrény, bolesti hlavy a nejrůznější typy napětí v oblasti hlavy.

tické účinky.

Zvyšuje odolnost vůči stresu a přispívá k revitalizaci organismu.

Díky svému působení je indikován v případech, kdy je nutné podpořit správnou funkci srdce a oběhového systému nebo nervové soustavy – demence, deprese, Alzheimerova choroba.

V oblasti psychiky napomáhá při zklidnění a snižuje napětí a nervozitu.

Jinan dvoulaločný - gemmoterapie - tinktury Naděje - Mgr. Jarmila Podhorná Praha

Jinan dvoulaločný

Není snad známější byliny, která by byla svým působením spojována s mozkem. 

Pupeny jinanu jsou využívány pro své stimulační účinky v oblasti prokrvování periferních částí těla –  chladné končetiny, migrény, problémy s erekcí.

Jinan dále umí pomáhat při ředění krve, má antioxidační a antisklerotické účinky.

Zvyšuje odolnost vůči stresu a přispívá k revitalizaci organismu.

Díky svému působení je indikován v případech, kdy je nutné podpořit správnou funkci srdce a oběhového systému nebo nervové soustavy – demence, deprese, Alzheimerova choroba

V oblasti psychiky napomáhá při zklidnění a snižuje napětí a nervozitu.

Lípa - tinktura, gemmoterapie Praha

Lípa velkolistá

Tinktura z lípy působí na látkovou výměnu a nervovou soustavu, posiluje činnost imunitního systému a je příznivě ovlivňuje psychiku – přispívá k dobrému spánku, zmírnění strachů a povzbuzuje dobrou náladu a pozitivně přispívá při odbourávání stresu.

Velmi často bývá díky svému mírnému působení používána u dětí, které potřebují pomoci s odhleněním v oblasti dýchacích cest a nebo právě potřebuji uklidnit psychiku a zklidnit před spaním.

Černý rybíz - tinktura, gemmoterapie Praha

Černý rybíz

Pupeny rybízu jsou doslova napěchovány vitaminy a minerály (B1, B2, B3, B6, B12, C, E, měď, železo, hořčík, zinek, vápník).

Černý rybíz je bylinou, která umí vyrovnávat – udržovat homeostázu. Dokáže hloubkově očišťovat tělo a regulovat hormonální, imunitní a oběhový systém

Díky stimulace nadledvin zvyšuje aldosteron a kortizol bez vytváření vedlejšího negativního efektu v podobě nerovnováhy v organismu. 

Má protizánětlivé působení zejména na klouby, pohlavní žlázy a sliznice.

Je jednou z nejvíce využívaných bylin v případě potřeby regulace imunitního systému v kontextu alergií.

Významné jsou též adaptogenní účinky