Marie Týblová

„Obdivuji moudrost, učení a léčitelské umění starých čínských a českých bylinkářů a šamanů. Celostní přístup ke zdraví vnímám jako nikdy nekončící pouť plnou dobrodružství a nových možností. Věřím v sílu přírodní medicíny, v empiricky ověřené receptury, bylinné předpisy a efektivnost terapeutických technik TCM. Ctím léčebné protokoly a pečlivý diagnostický způsob tradiční čínské medicíny „

 

Vzdělání

Škola tradiční čínské medicíny při TCM Institutu MUDr. Jozefa Luckého – studium pěti dovedností: fytoterapie, akupunktury, Qi Gongu, tuiny a dietetiky

Tuina masáže – baňkování, moxa

Masérský kurz – rekreační a relaxační masáž

Využití vitálních hub a bylinných tinktur v terapeutické praxi

Celostní přístup ke zdraví pomocí českých bylinných kúr – Naděje Mgr. Jarmila Podhorná

Základy homeopatie

Působení

TCM Fénix

Klinika Meridian

Terapie TCM v otázkách a odpovědích

Jak jsem se dostala k čínské medicíně a co je cílem TCM?

K čínské medicíně mě přivedlo studium homeopatie. Stejně tak jako homeopat hledá konstituční lék pro svého pacienta, hledám jako praktik čínské medicíny kořen problému.

Co Vás u mě čeká?

Nezbytným základem  pro možné zahájení terapie je vstupní diagnostika, kdy probereme kompletně stav těla a okolnosti vzniku problémů. Diagnostika zahrnuje vyšetření jazyka a pulzu. Vstupní vyšetření zabere zhruba hodinu času.

Jaké metody čínské medicíny používám v praxi?

Ve své praxi využívám jak bylinnou léčbu – fytoterapii, tak stimulaci akupunkturních bodů nebo baňkování >>>, moxování, guashu či Tuina masáže >>>.

Jaké problémy čínskou medicínou nejčastěji řeším?

Setkávám se širokým spektrem problémů. Přicházejí klienti s chronickými i akutními problémy >>>. Řeším akutní případy nachlazení jako jsou chřipky a počátky onemocnění, ale i jejich následky. V současné době například nejrůznější formy postcovidových stavů jako jsou únavy, vyčerpání jak fyzické tak mentální nebo změny na menstruačním cyklu či bolesti pohybového aparátu. 

Proč používám ve své praxi i gemmoterapii?

Považuji za smysluplné využívat příznivých účinků a působení našich, lokálních bylin. Tradice českého bylinkářství bohužel není doložitelná na tisíce let – jako je tomu u čínské fytoterapie. A to především proto, že jsme o naše významné bylinkáře a především bylinkářky přišli díky nejrůznějším honům na čarodějnice. Nicméně jejich léčitelská moudrost a moudrost našich babiček a jejich předků byla nějaký způsobem zachována. A můžeme z ní i v současné době čerpat.

Jaká gemmoterapeutika jsou u mě k dostání?

Sázím na kvalitu, jistotu a léty prověřené přípravky. A tak ve své praxi používám tinktury značky Naděje – paní Mgr. Jarmily Podhorné. Jedná se jak o samostatné pupenové i nepupenové výtažky ale i bylinné kúry.

Kontaktní formulář

Tradiční čínská medicína a gemmoterapie Praha