Marie
Týblová

Čínská medicína a gemmoterapie Praha 5

Marie Týblová tradiční čínská medicína Praha 5 a gemmoterapie

Vzdělání v oboru

Škola tradiční čínské medicíny při TCM Institutu MUDr. Jozefa Luckého – studium pěti dovedností: fytoterapie, akupunktury, Qi Gongu, tuiny a dietetiky

Tuina masáže – baňkování, moxa

Masérský kurz – rekreační a relaxační masáž

Využití vitálních hub a bylinných tinktur v terapeutické praxi

Celostní přístup ke zdraví pomocí českých bylinných kúr – Naděje Mgr. Jarmila Podhorná

Základy homeopatie

Působení

TCM Fénix – zaměření zejména na gynekologické obtíže – nepravidelný,bolestivý menstruační cyklus, terapie neplodnosti, podpora při přípravě na IVF atd.

Klinika Meridian – praxe pod vedením MUDr. Štefánie Ebenové. Jsem vděčná za příležitost moci pracovat s tak úžasnou ženou jako je Štefánie. 

Mgr. Jarmila Podhorná – Naděje – spolupráce s českou bylinkářkou paní Podhornou

FAQ

Čínská medicína v otázkách a odpovědích

K čínské medicíně mě přivedlo studium homeopatie. Stejně tak jako homeopat hledá konstituční lék pro svého pacienta, hledám jako praktik čínské medicíny kořen problému.

Ve své praxi využívám jak bylinnou léčbu – fytoterapii, tak stimulaci akupunkturních bodů nebo baňkování >>>, moxování, guashu či Tuina, Chi Nei Tsang masáže.

Považuji za smysluplné využívat příznivých účinků a působení našich, lokálních bylin. Tradice českého bylinkářství bohužel není doložitelná na tisíce let – jako je tomu u čínské fytoterapie. A to především proto, že jsme o naše významné bylinkáře a především bylinkářky přišli díky nejrůznějším honům na čarodějnice. Nicméně jejich léčitelská moudrost a moudrost našich babiček a jejich předků byla nějaký způsobem zachována. A můžeme z ní i v současné době čerpat.

Nezbytným základem  pro možné zahájení terapie je vstupní diagnostika, kdy probereme kompletně stav těla a okolnosti vzniku problémů. Diagnostika zahrnuje vyšetření jazyka a pulzu. Vstupní vyšetření zabere zhruba hodinu času.

Setkávám se širokým spektrem problémů. Přicházejí klienti s chronickými i akutními problémy. Řeším akutní případy nachlazení jako jsou chřipky a počátky onemocnění, ale i jejich následky. V současné době například nejrůznější formy postcovidových stavů jako jsou únavy, vyčerpání jak fyzické tak mentální nebo změny na menstruačním cyklu či bolesti pohybového aparátu. 

Sázím na kvalitu, jistotu a léty prověřené přípravky. A tak ve své praxi používám tinktury značky Naděje – paní Mgr. Jarmily Podhorné. Jedná se jak o samostatné pupenové i nepupenové výtažky ale i bylinné kúry.

Tradiční čínská medicína Praha 5 byliny

- Marie Týblová-

Čínská medicína Praha 5

Máte-li nějaký dotaz, ráda Vám na něj odpovím...

tradiční čínská medicína Praha 5 Kotlářka, Marie Týblová

Čínská medicína Praha 5

Tradiční čínská medicína Praha 5 byliny